-9o
Улаанбаатар хот
mobile menu

“The Eagle Huntress” бүтээл Оскарын шагнал гардуулах ёслолын эцсийн шатанд тэнцээгүй

2017-01-25 12:23:44

Өчигдөр буюу Улаанбаатарын цагаар 21:18 цагт 2017 оны Академийн шагналд нэр дэвшигчдийг зарлалаа. Ялагчдыг ирэх сарын 26-нд болох Оскарын шагнал гардуулах ёслолын үеэр танилцуулах юм. Энэ жилийн шагналын нийт 14 төрөлд “La La Land” мюзикл уран бүтээл нэр дэвшсэн нь “Titanic”, “All About Eve” кинонуудын гаргасан дээд амжилтыг давтсан үйл явдал тохиолоо. 

Райн Гослинг, Эма Стоун нарын гол дүрийг нь бүтээсэн энэ кино саяхан болсон “Алтан бөмбөрцөг” наадмын 7 шагналыг авсан нь түүхэн дээд амжилтын эзэн болсон юм. Өнгөрсөн жилүүдэд Оскарын шагнал гардуулах ёслолд хар арьстнууд оролцохгүй байгаа цагаан арьстнууд ноёрхож байсан арьс өнгөөр ялгаварласан үзэл боллоо хэмээн олон нийтийн шүүмжлэлд өртөөд байсан. Гэвч энэ удаагийн шагнал гардуулах ёслолд анх удаа 6 хар арьстан жүжигчин нэр дэвшсэн явдал боллоо.

Харин баримтат киноны төрлийн өмнөх шатны шалгаруулалтад шигшигдэж үлдээд байсан, Монголын казахуудын бүргэдээр ан хийх соёлыг харуулсан “The Eagle Huntress” бүтээл сүүлийн шатанд нэр дэвшиж чадсангүй.

2017 оны Оскарын шагналд нэр дэвшигчдийн бүрэн жагсаалт:

BEST PICTURE: Шилдэг зураглал

  • “Arrival”
  • “Fences”
  • “Hacksaw Ridge”
  • “Hell or High Water”
  • “Hidden Figures”
  • “La La Land”
  • “Lion”
  • “Manchester by the Sea”
  • “Moonlight” 

BEST ACTOR: Шилдэг эрэгтэй жүжигчин 

  • Casey Affleck, “Manchester by the Sea”
  • Andrew Garfield, “Hacksaw Ridge”
  • Ryan Gosling, “La La Land”
  • Viggo Mortensen, “Captain Fantastic”
  • Denzel Washington, “Fences”

BEST ACTRESS: Шилдэг эмэгтэй жүжигчин 

  • Isabelle Huppert, “Elle”
  • Ruth Negga, “Loving”
  • Natalie Portman, “Jackie”
  • Emma Stone, “La La Land”
  • Meryl Streep, “Florence Foster Jenkins”

BEST SUPPORTING ACTOR: Шилдэг туслах эрэгтэй жүжигчин 

  • Mahershala Ali, “Moonlight”
  • Jeff Bridges, “Hell or High Water”
  • Lucas Hedges, “Manchester by the Sea”
  • Dev Patel, “Lion”
  • Michael Shannon, “Nocturnal Animals”

BEST SUPPORTING ACTRESS: Шилдэг эмэгтэй туслах жүжигчин 

  • Viola Davis, “Fences”
  • Naomie Harris, “Moonlight”
  • Nicole Kidman, “Lion”
  • Octavia Spencer, “Hidden Figures”
  • Michelle Williams, “Manchester by the Sea”

BEST DIRECTOR: Шилдэг найруулагч

  • “Arrival,” Denis Villeneuve
  • “Hacksaw Ridge,” Mel Gibson
  • “La La Land,” Damien Chazelle
  • “Manchester by the Sea,” Kenneth Lonergan
  • “Moonlight,” Barry Jenkins

BEST ORIGINAL SCREENPLAY: Шилдэг дэлгэцийн бүтээл

  • “Hell or High Water,” Taylor Sheridan
  • “La La Land,” Damien Chazelle
  • “The Lobster,” Yorgos Lanthimos, Efthimis Filippou
  • “Manchester by the Sea,” Kenneth Lonergan
  • “20th Century Women,” Mike Mills 

BEST FOREIGN LANGUAGE FILM: Шилдэг олон улсын кино 

  • “Land of Mine”
  • “A Man Called Ove”
  • “The Salesman”
  • “Tanna”
  • “Toni Erdmann”

BEST CINEMATOGRAPHY: Шилдэг Кино 

  • “Arrival”
  • “La La Land” 
  • “Lion” 
  • “Moonlight” 
  • “Silence”

BEST COSTUME DESIGN: Шилдэг хувцаслалттай кино 

  • “Allied”
  • “Fantastic Beasts and Where to Find Them”
  • “Florence Foster Jenkins”
  • “Jackie”
  • “La La Land”

BEST MAKEUP AND HAIRSTYLING: Шилдэг нүүр будалт, үс засалттай кино 

  • “A Man Called Ove”
  • “Star Trek Beyond”
  • “Suicide Squad”

BEST ORIGINAL SCORE: Олны таашаалд нийцсэн кино 

  • ”Jackie,” Mica Levi
  • “La La Land,” Justin Hurwitz
  • “Lion,” Dustin O’Halloran and Hauschka
  • “Moonlight,” Nicholas Britell
  • “Passengers,” Thomas Newman

BEST ANIMATED FEATURE FILM: Шилдэг хүүхэлдэйн кино 

  • “Kubo and the Two Strings”
  • “Moana”
  • “My Life as a Zucchini”
  • “The Red Turtle”
  • “Zootopia”

BEST ANIMATED SHORT FILM: Шилдэг богино хэмжээний кино

  • “Blind Vaysha”
  • “Borrowed Time”
  • “Pear Cider and Cigarettes”
  • “Pearl”
  • “Piper”

BEST DOCUMENTARY FEATURE: Шилдэг баримтат кино

  • “Fire at Sea”
  • “I Am Not Your Negro”
  • “Life Animated”
  • “O.J.: Made in America”
  • “13th”

BEST DOCUMENTARY SHORT SUBJECT: Шилдэг богино хэмжээний баримтат кино 

  • “Extremis”
  • “4.1 Miles”
  • “Joe’s Violin”
  • “Watani: My Homeland”
  • “The White Helmets”

BEST FILM EDITING: Шилдэг эвлүүлэгч

  • “Arrival”
  • “Hacksaw Ridge”
  • “Hell or High Water”
  • “La La Land”
  • “Moonlight”

BEST ORIGINAL SONG: Киноны шилдэг дуу

  • “Audition (The Fools Who Dream)” from “La La Land”
  • “Can’t Stop the Feeling” from “Trolls”
  • “City of Stars” from “La La Land”
  • “The Empty Chair” from “Jim: The James Foley Story”
  • “How Far I’ll Go” from “Moana”

BEST PRODUCTION DESIGN: Шилдэг дизайны бүтээл  

  • “Arrival”
  • “Fantastic Beasts and Where to Find Them”
  • “Hail, Caesar!”
  • “La La Land”
  • “Passengers”

BEST LIVE ACTION SHORT FILM: Шилдэг шууд үйл явдалтай кино

  • “Ennemis Interieurs”
  • “La femme et Le TGV”
  • “Silent Nights”
  • “Sing”
  • “Timecode”

BEST SOUND EDITING: Шилдэг эвлүүлгийн дуутай кино 

  • “Arrival”
  • “Deepwater Horizon”
  • “Hacksaw Ridge”
  • “La La Land”
  • “Sully”

BEST SOUND MIXING: Шилдэг дууны найруулгатай кино 

  • “Arrival”
  • “Hacksaw Ridge”
  • “La La Land”
  • “Rogue One: A Star Wars Story”
  • “13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi”

BEST VISUAL EFFECTS: Шилдэг эффекттэй кино 

  • “Deepwater Horizon”
  • “Doctor Strange”
  • “The Jungle Book”
  • “Kubo and the Two Strings”
  • “Rogue One: A Star Wars Story

chuhal.mn 

Эх сурвалж: Нью-Йорк Таймс

АНХААР! Та сэтгэгдэл бичихдээ хууль зүйн болон ёс суртахууныг баримтална уу. Ёс бус сэтгэгдлийг админ устгах эрхтэй. Мэдээний сэтгэгдэлд www.chuhal.mn хариуцлага хүлээхгүй.
Нийт сэтгэгдэл
  • Recent
  • Most Read
  • Most Comment
Санал асуулга
Ерөнхий сайд У.Хүрэлсүхийн Засгийн газрыг огцруулах нь зөв үү

Нийт санал өгсөн: 40